Hakkimizda

~ Biz Kimiz? ~
ÜLKER PESTİL KÖME GIDA İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ

Her şey, Gümüşhane’nin bereketli topraklarında yetişen dutun, parlak güneşte olgunlaşması ile başlar. Güneşte olgunlaşan dutlar, daha sonra kazanlarda diğer doğal malzemeler ile birlikte bişirilerek HERLE yapılır. İplere dizilen cevizle harmanlanıp köme olur.Veya bezlere serilip kurutulan pestillerin içine koyulan findık ile rulo, muska gibi doğal lezzetler oluşur. Gümüşkale Pestil ve Köme markası, Gümüşhane ve Karadenizde yetişen dut, ceviz fındıktan yapılan lezzeti sizlerle buluşturmak için yola çıktı. Üretim tesisimizde, Gümüşhanenin eşsiz doğasinda yetişen dut ve ceviz kullanılarak farklı lezzetler oluşturulmaktadır.

Pestil ve Kömelerimiz, asırlardır bölgemizde evlerde kullanılan tarifler ile en iyi, doğal ve taze malzemelerden modern teknolojiler kullanılarak hijyen ortamında üretilmektedir. Bizim amacımız bölgemizde asırlardır kullanılan bu geleneksel, sağlıklı ve doğal ürünleri, hijyenik ortamda üreterek hızlı tedarik zinciri ile taze taze sizlerle buluşturmakdır. Gümüşkale Pestil ve Köme herkesin, özellikle çocuklarımızın daha sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları yiyebilmesi için çalışmaktadır. Biz, insanlarımıza doğal, lezzetli ve geleneksel bir atıştırma sunmak için zevkle çalışıyoruz. Ürettiğimiz Pestil ve Kömeler tamamen doğal malzemelerden yapılmaktadır. Ürünlerimiz hiç bir katkı madde içermiyor ve yüksek besin değerine sahiptir. Aynı zamanda ürünlerimizde A, D, E, K ve B grup vitaminleri mevcut olduğu için iyi bir vitamin kaynağıdır.

Ücretsiz Kargo
500 TL ve üzeri siparişleriniz de kargo bedava
Müşteri Temsilcisi
Tüm sorularınız için 0456 606 06 29 hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Doğal Ürünler
Üretimlerimiz doğal ürünler kullanılmaktadır.
Güvenli Ödeme
Güvenilir alışverişin keyfini çıkarın, her adımda yanınızdayız.
~ Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? ~

Coğrafi İşaret Belgeli

Lezzet bombardımanı paketinde ki Pestil ve Köme Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen Coğrafi İşaret Belgeli olarak üretilen; enerji, vitamin ve mineral değeri oldukça yüksek, beslenmede oldukça önemli Gümüşhane’ye özgü geleneksel gıdalardandır. Sadece enerji değeri yüksek, besleyici değeri olmayan ve dengesiz beslenmeye yol açan hazır ürünler (şekerlemeler, şekerli içecekler, cipsler, bisküviler vb.) yerine tercih edilmesi de şiddetle önerilmektedir. Eskiden Gümüşhane insanı yazın topladığı dutları kaynatır ve şıra elde ederdi. Un, süt, bal ve şekerle pişirerek herle hazırlar ve bu herleyi bezlere serer ve güneşte iyice kuruturdu. Tenekelere veya küplere basarak saklardı. Gümüşhane’nin o soğuk kış günlerinde vitamin, mineral ve enerji kaynağıydı pestil. Ürünlerimiz üretim tesislerimizde ürünlerimiz mühendis gözetiminde Gümüşhane Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü TR-29-K-002501 nolu izinle ile özenle hazırlanmaktadır.

Sepet

Create your account